Služby, ktoré ponúkame

Prehliadky

Preventívne prehliadky v zubnej ambulancii sú často podceňované, hoci patria medzi najefektívnejší spôsob predchádzania zdravotných problémov. Pri preventívnych prehliadkach sa dajú odhaliť kazy a stomatologické problémy v začiatočnom štádiu, preto následné zákroky sú efektívnejšie a finančne menej náročné. Nakoľko má naša ambulancia zmluvy so všetkými poisťovňami, po absolvovaní preventívnej prehliadky má pacient nárok na doplatky z poisťovne na väčšinu zákrokov. Podmienkou je absolvovať preventívnu prehliadku raz ročne, u detí sa odporúča dvakrát do roka.

OPG (Panoramatický röntgen)

Snímok z Ortopantomogramu (OPG), alebo tvz. panoramatický snímok sa stáva neoddeliteľnou súčasťou komplexného stomatologického vyšetrenia. Zobrazuje nám všetky zuby v ústnej dutine aj s kosťou, prínosové dutiny a čeľustné kĺby.

Je považovaný za jednu z najúčinnejších prevencií mnohých zdravotných problémov, ktoré nie je možné odhaliť bežnou vizuálnou kontrolou. OPG snímok nám vie včas odhaliť medzizubné kazy, kazy pod výplňami, neprerezané, nezaložené, poprípade nadpočetné zuby, rôzne zápaly, prítomnosť cýst, zubný kameň, polohu neprerezaných zubov múdrosti, ústup kosti a mnohé iné skryté problémy v ústnej dutine.

RTG

Správne cielené ošetrenie je základom úspechu a efektívnej liečby. Používame najmodernejšiu zobrazovaciu techniku, ktorou vieme presne lokalizovať začínajúce kazy, kazy pod už existujúcimi výplňami, kazy v medzizubnom priestore, zmeny v kostiach či príslušných anatomických útvaroch. Zistením presného obrazu stavu ústnej dutiny vieme následne určiť najlepší postup liečby.

Dentálna hygiena

Pri dnešnej skladbe nášho jedálnička a spôsobe života je veľmi dôležitá správna a efektívna starostlivosť o zuby. Pravidelná profesionálna dentálna hygiena spolu s preventívnymi prehliadkami je najlepší spôsob ako dosiahnuť zdravé zuby.

Aby sme spoločne dosiahli čo najlepší výsledok, ponúkame inštruktáž o efektívnom spôsobe hygieny zubov a celej ústnej dutiny. Dentálnou hygienou dosiahnete nie len čistý vzhľad zubov, ale predídete tvorbe kazov, zápalov ďasien, či strate zubov.

Konzultácie

Sme si vedomí, že starostlivosť nie je o len zákrokoch,  preto poskytujeme naším pacientom aj konzultácie a poradenstvo, aby vedeli všetky možnosti riešenia ich problému.

Záchovná stomatológia

Záchovná stomatológia tvorí najväčšiu časť starostlivosti o chrup. Zahŕňa ošetrenie zubného kazu a endodontické ošetrenie, čiže výplň koreňových kanálikov. Našou snahou je udržať pôvodné zuby v  najlepšej kondícií, pretože aj keď umelé náhrady ako mostíky, protézy a implantáty sú dnes na vysokej úrovni, nič nenahradí vlastné zuby.

Protetika

Ak už stav chrupu nedovoľuje použiť záchovnú stomatológiu, nastupuje protetická stomatológia. Vďaka naším protetickým špecialistom vieme poskytnúť alternatívne náhrady chrupu, či už v podobe čiastočných a celkových snímateľných protéz alebo fixných koruniek a mostíkov. Každému pacientovi vieme nájsť to najpohodlnejšie a najprijateľnejšie riešenie.